Πρόσκληση σε εσπερίδα με θέμα «Οι διδακτορικές σπουδές στο Τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης» 30/11/2023

Το Τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης, επ΄ ευκαιρία της αναγόρευσης έξι νέων διδακτόρων του Τμήματος, προσκαλεί τα μέλη του, τους/ις υποψήφιους/ες διδάκτορες, τους/ις μεταπτυχιακούς/ες φοιτητές και φοιτήτριες καθώς και κάθε ενδιαφερόμενο/η σε εσπερίδα, που θα πραγματοποιηθεί με θέμα “Οι διδακτορικές σπουδές στο Τμήμα Κοινωνιολογίας του Πανεπιστημίου Κρήτης” την Πέμπτη, 30 Νοεμβρίου 2023 (17.30), στην Πανεπιστημιούπολη Ρεθύμνου (Τμήμα Κοινωνιολογίας, Α3-1).

Στην εκδήλωση, μέλη ΔΕΠ του Τμήματος που επιβλέπουν διδακτορικές διατριβές ή μετέχουν σε συμβουλευτικές επιτροπές, διδάκτορες και υποψήφιοι διδάκτορες θα ανταλλάξουν εμπειρίες και θα διατυπώσουν προτάσεις για τη βελτίωση των διδακτορικών σπουδών στο Τμήμα Κοινωνιολογίας.

Η ημερίδα/εσπερίδα εντάσσεται στο πλαίσιο των διαδικασιών αυτοαξιολόγησης των διδακτορικών σπουδών στο Τμήμα Κοινωνιολογίας και τα πορίσματά της θα αξιοποιηθούν στην προετοιμασία του φακέλου πιστοποίησης των διδακτορικών σπουδών του Τμήματος.

Πρόγραμμα εσπερίδας