Εκδήλωση «Κοινωνιολογία: πεδία και τρόποι παρέμβασης» Τετάρτη, 6 Δεκεμβρίου 2023 (17:30)

«Κοινωνιολογία: πεδία και τρόποι παρέμβασης»

Τετάρτη, 6 Δεκεμβρίου 2023 (17:30)

Φοιτητικό Πολιτιστικό Κέντρο “ΞΕΝΙΑ” (Ρέθυμνο)

Φωτογραφίες από την εκδήλωση «Κοινωνιολογία: πεδία και τρόποι παρέμβασης»

Εκδοτική δραστηριότητα μελών του Τμήματος Κοινωνιολογίας (2021-2023)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

• Χαιρετισμός από τον Αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου Κρήτης Καθηγητή Δημήτριο Μυλωνάκη

• Χαιρετισμός από τον Κοσμήτορα της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών Καθηγητή Γεώργιο Παναγή.

17.45 – 18.30: Γιώργος Τσιώλης (Καθηγητής, Πρόεδρος του Τμήματος): Η εκδοτική δραστηριότητα των μελών του Τμήματος Κοινωνιολογίας (2021-2023)

18.30 – 19.00: Ιορδάνης Ψημμένος (Καθηγητής, Πάντειο Πανεπιστήμιο): Η παρουσίαση του επιστημονικού περιοδικού «Class and Status»

19.00 – 20.30: Στρογγυλό τραπέζι με θέμα “Το πρόβλημα της ταξικής ανάλυσης στις κοινωνικές επιστήμες”. (Συντονισμός: Τίνα Κακλαμάνη, Καθηγήτρια, Τμήμα Κοινωνιολογίας Π.Κ.)

• Ιορδάνης Ψημμένος, Καθηγητής, Τμήμα Κοινωνιολογίας, Πάντειο Πανεπιστήμιο

• Χριστόφορος Σκαμνάκης, Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής, Πάντειο Πανεπιστήμιο

• Δημήτρης Μυλωνάκης, Καθηγητής, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Π.Κ.

• Αντώνης Γεωργούλας, Καθηγητής, Τμήμα Κοινωνιολογίας Π.Κ

20:30: Δείπνο.