Δηλώσεις Συμμετοχής έως 10.03. στο Εκπαιδευτικό σεμινάριο «Το λογισμικό πρόγραμμα υποβοήθησης ανάλυσης ποιοτικών δεδομένων NVivo 12 – Βασικές λειτουργίες και εφαρμογές» | 20.03.24 | ΚΕΜΕ-ΠΚ

Παρακαλούμε δείτε το σχετικό αρχείο:

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών δράσεων του, το Κέντρο Ερευνών και Μελετών του Πανεπιστημίου Κρήτης για τις Ανθρωπιστικές, τις Κοινωνικές και τις Επιστήμες της Αγωγής (ΚΕΜΕ-ΠΚ) διοργανώνει σεμινάριο με τίτλο:

“Το λογισμικό πρόγραμμα υποβοήθησης ανάλυσης ποιοτικών δεδομένων NVivo 12 – Βασικές λειτουργίες και εφαρμογές”

Γιώργος Τσιώλης, Καθηγητής Μεθοδολογίας Έρευνας στις Κοινωνικές Επιστήμες – Μεθόδων Ποιοτικής Έρευνας, Τμήμα Κοινωνιολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης

Το σεμινάριο:

• θα πραγματοποιηθεί διά ζώσης στις 20.03.24 και ώρα 15:00 – 17:00 στην αίθουσα Εβ3 του ΚΕΜΕ-ΠΚ.
  • απευθύνεται κατά προτεραιότητα σε 20 μεταδιδάκτορες ή υποψήφιους/ες διδάκτορες ή μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες των Εργαστηρίων του ΚΕΜΕ-ΠΚ. Εφόσον υπάρξουν διαθέσιμες θέσεις, μπορούν να συμμετέχουν και άλλα μέλη (ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ, προπτυχιακοί/ές φοιτητές/τριες) του Κέντρου και του Πανεπιστημίου Κρήτης.
  • δεν συνοδεύεται από κόστος παρακολούθησης.

Για τη συμμετοχή σας στο σεμινάριο, παρακαλούμε να στείλετε email εκδήλωσης ενδιαφέροντος στο secretary@keme.uoc.gr, δηλώνοντας ξεκάθαρα το ονοματεπώνυμό σας, την ιδιότητά σας, το Εργαστήριο και το Ακαδημαϊκό Τμήμα σας έως τις 10.03.2024. Όταν ολοκληρωθεί η επιλογή, θα λάβετε σχετικό ενημερωτικό email.

Περισσότερες πληροφορίες για τους στόχους και τις θεματικές ενότητες του σεμιναρίου, μπορείτε να βρείτε στο συνημμένο.