Διάθεση αδειών Microsoft Office365 στους φοιτητές του Τμήματος

Ανακοινώνεται από το Κέντρο Υποδομών Υπηρεσιών Τεχνολογίας Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΚΥΥΤΠΕ) ότι η διάθεση αδειών Microsoft Office365 στους φοιτητές 1ου και 2ου έτους σπουδών έχει επεκταθεί στο σύνολο των προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Η καταχώριση των ενδιαφερομένων φοιτητών/τριών  στην πλατφόρμα της Microsoft θα πραγματοποιηθεί από στελέχη του ΚΥΥΤΠΕ κατόπιν αποστολής αιτήματος στο helpdesk@uoc.gr, από τους ίδιους τους ενδιαφερόμενους.

Παρακαλούμε τους υπόλοιπους φοιτητές-τριες του τμήματός μας και παράλληλα τους φοιτητές του 1ου & 2ου έτους που δεν έχουν ενεργοποιήσει τον λογαριασμό τους, ότι στο εξής για να παραλάβουν τα στοιχεία πρόσβασης θα πρέπει επίσης να απευθυνθούν στο helpdesk@uoc.gr.

Υπενθυμίζουμε ότι υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης στον παρακάτω σύνδεσμο στην ιστοσελίδα του ΚΥΥΤΠΕ (Εγχειρίδια του Office365):

Για προβλήματα εγκατάστασης και αφού δείτε τις οδηγίες μπορείτε  να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά στο 2810-393312 καθημερινά 08:00-16:00, είτε με email στο helpdesk@uoc.gr.