CALL FOR PAPERS-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΕΡΙΛΗΨΕΩΝ KAI ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΗΜΕΡΙΔΑ

Επισυνάπτουμε πρόσκληση υποβολής περιλήψεων και συμμετοχής στην 2η Φοιτητική Ημερίδα Βιοηθικής με θέμα “Περιβάλλον και Ζητήματα Βιοηθικής”, η οποία οργανώνεται από ομάδα φοιτητριών του Διατμηματικού Μεταπτυχιακού Προγράμματος για τη Βιοηθική του Πανεπιστημίου Κρήτης (Τμήμα Φιλοσοφικών και Κοινωνικών Σπουδών, Τμήμα Ιατρικής, Τμήμα Βιολογίας, Τμήμα Κοινωνιολογίας) και της Νομικής Σχολής του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Η ημερίδα θα διεξαχθεί εξ αποστάσεως μέσω της διαδικτυακής πλατφόρμας Zoom στις 15 Ιανουαρίου 2021.

Τελική ημερομηνία υποβολής περιλήψεων ορίζεται η 15 Δεκέμβρη 2021 και η κατάθεση γίνεται στο biofem@gmail.com. Oλες οι λεπτομέρειες αναγράφονται στην συνημμένη πρόσκληση.

Παραθέτουμε τον σύνδεσμο της εκδήλωσης στο Facebook:

2η Φοιτητική Ημερίδα ΔΠΜΣ Βιοηθικής ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΒΙΟΗΘΙΚΗΣ Πρόσκληση Συμμετοχής στην Ημερίδα