Αιτήσεις συμμετοχής στο 5th Greek ACM-W Chapter on GEC 2023 Επιτροπής Ισότητας των Φύλων

Εκ μέρους της Επιτροπής Ισότητας των Φύλων (ΕΙΦ) του ΠΚ, σας ενημερώνουμε ότι η ΕΙΦ έχει εγκρίνει την επιχορήγηση των ταξιδιών δύο φοιτητών/ητριών, των οποίων οι εργασίες (posters) θα γίνουν δεκτές στο 5th Greek ACM-W Chapter Summit on Gender Equality in Computing (GEC 2023). Το GEC 2023 οργανώνεται κάθε χρόνο στα πλαίσια των δραστηριοτήτων του Greek ACM-W Chapter, το οποίο προεδρεύει η κ. Φατούρου, μέλος της ΕΙΦ ΠΚ. Φέτος, θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στις 26 και 27 Ιουνίου, 2023.

Η καταληκτική ημερομηνία για την αποστολή μονοσέλιδων εργασιών (poster) στην διημερίδα είναι η 12η Μαΐου 2023.
Οι αιτήσεις θα αξιολογηθούν βάσει της βαθμολόγησης των πόστερ από την Επιτροπή Αξιολόγησης Πόστερ της διημερίδας. Αιτήσεις που θα λάβουν την ίδια βαθμολογία, θα αξιολογούνται βάσει κριτηρίων όπως κάλυψη όλων των Τμημάτων του ΠΚ από τα οποία έχουν ληφθεί αιτήσεις, το επίπεδο σπουδών (προπτυχιακό/μεταπτυχιακό) των υποψηφίων και τον μέσο όρο βαθμολογίας τους.

Το έγγραφο της αίτησης επισυνάπτεται (για να την κατεβάσετε, παρακαλούμε πατήστε εδώ), ενώ τα επισυναπτόμενα σ’ αυτήν πρέπει να είναι τα πόστερ που κατέθεσαν οι υποψήφιοι, αντίγραφο αναλυτικής βαθμολογίας από το πρόγραμμα σπουδών στο οποίο φοιτούν (η οποία θα πρέπει να αναγράφει και το ΜΟ βαθμολογίας που έχουν επιτύχει στην παρούσα φάση των σπουδών τους), καθώς και βεβαίωση σπουδών από τη γραμματεία του Τμήματος τους.

Αιτήσεις (καθώς και τα επισυναπτόμενα έγγραφα σ’αυτές) θα πρέπει να σταλούν στην κ. Φατούρου, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: faturu@csd.uoc.gr, έως την 25η Μαΐου 2023.

Για περαιτέρω πληροφορίες, παρακαλούμε δείτε και τους παρακάτω συνδέσμους:

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία σας!

Με εκτίμηση,

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΙΣΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΦΥΛΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ