ΚYΚΛΟΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ ΜΙΚ-ΚΕΜΕ |Συνάντηση της Ιατρικής με τις Ανθρωπιστικές και Κοινωνικές Επιστήμες | Δευτέρα 5 Απριλίου 2021, 19.00

Η προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 29/3/2021 ομιλία της κ. Σταυρούλας Τσινόρεμα, Kαθηγήτριας Σύγχρονης και Νεότερης Φιλοσοφίας του Τμήματος Φιλοσοφικών και Κοινωνικών Σπουδών, ΠΚ & Διευθύντριας του Εργαστηρίου Βιοηθικής, με τίτλο: “Ελευθερία του Λόγου και της Πληροφόρησης: Ο ρόλος των ΜΜΕ και Κοινωνικών Δικτύων στη διαμόρφωση αντιλήψεων περί  Υγείας του Πληθυσμού (σε  περιόδους πανδημίας)” που εντάσσεται στον Κύκλο Σεμιναρίων του Μουσείου Ιατρικής Κρήτης σε συνεργασία με το Κέντρο Ερευνών και Μελετών, μεταφέρεται για τη Δευτέρα 5/4/2021 και ώρα 7.00 λόγω ταυτόχρονης διεξαγωγής σεμιναρίου από Φορέα του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Εκ μέρους του Διευθυντή του ΜΙΚ Αναπληρωτή Καθηγητή Ι. Τσιαούση, της  Διευθύντριας του ΚΕΜΕ καθηγήτριας Μ. Κούση και  της Καθηγήτριας Ε. Παπαδάκη,

Για την Επιτροπή Ακαδημαϊκής Διασύνδεσης

Α. Γαργανουράκη, Ιατρική Σχολή ΠΚ