Μάι 162020

Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (Δ.Α.ΣΤΑ.) του Πανεπιστημίου Κρήτης θα πραγματοποιήσει την Πέμπτη 21 Μαΐου 2020 στις 6:00μμ για τους φοιτητές και τους απόφοιτους του Π.Κ. ένα all-in-one webinar σχετικό με την Εύρεση Εργασίας και την Επαγγελματική Ανάπτυξη, με την ευγενική συμμετοχή της Μαρίας Γιαμπουλάκη(*) .

Πιο συγκεκριμένα, θα γίνει αναφορά στα παρακάτω:

• Δημιουργία Πλάνου Εύρεσης Εργασίας και Επαγγελματικής Ανάπτυξη
  • Βιογραφικό Σημείωμα
  • Συνέντευξη
  • Δικτύωση
  • Ο ρόλος των social media στο επαγγελματικό προφίλ των ατόμων
  • Soft Skills / Οριζόντιες Δεξιότητες

‼️ Το webinar θα γίνει με Zoom. Οι θέσεις είναι περιορισμένες, γι αυτό όσοι/ες ενδιαφέρεστε, κάντε έγκαιρα την εγγραφή σας εδώ:

Το event έχει αναρτηθεί και στο site και στο facebook της ΔΑΣΤΑ (please follow!!!)

(*) Η Μαρία Γιαμπουλάκη (BSc Διοίκηση Επιχειρήσεων, ΜEd Εκπαίδευση Ενηλίκων, Diploma Επαγγελματική Συμβουλευτική & Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας) είναι διευθύντρια στο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης «Ευρωπαϊκή Πρόοδος». Παράλληλα πραγματοποιεί σεμινάρια και ομιλίες σε θέματα: Management, HR, Επικοινωνία, Μεθοδολογία Εκπαίδευσης Ενηλίκων και Πλάνο Επαγγελματικής Ανάπτυξης, ενώ παράλληλα πραγματοποιεί ατομικές και ομαδικές συνεδρίες επαγγελματικής συμβουλευτικής.