«Ο Μίτος της Αριάδνης Ξετυλίγοντας την ιστορία της πόλης του Ηρακλείου, 20 χρόνια μετά»

Σάββατο 18 Μαρτίου 2017, ώρα 11.00
Αίθουσα οδού Ανδρόγεω

Η Ηράκλεια Πρωτοβουλία σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε
τη δέκατη ομιλία του νέου κύκλου των ομιλιών, που διοργανώνει με τον γενικό τίτλο:

«Ο Μίτος της Αριάδνης – Ξετυλίγοντας την ιστορία της πόλης του Ηρακλείου, 20 χρόνια μετά».

Η ομιλία θα γίνει το Σάββατο 18 Μαρτίου 2017, ώρα 11:00,
στην αίθουσα «Μανόλης Καρέλλης», στον Β΄ όροφο του δημοτικού κτηρίου της οδού Ανδρόγεω.

Ο κ. Γιάννης Ζαϊμάκης, Καθηγητής Κοινωνιολογίας των Τοπικών Κοινωνιών και του Πολιτισμού στο Πανεπιστήμιο Κρήτης θα μιλήσει με θέμα:

Αστική κοινωνικότητα και Πολιτισμός της Καθημερινότητας στην Περίοδο της Αυτονομίας της Κρήτης.

mitos

Τον ομιλητή θα προλογίσει ο κ. Βαγγέλης Τζούκας,
διδάσκων στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο.

Την εκδήλωση θα συντονίσει ο κ. Γρηγόρης Σηφάκης, γλύπτης, μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής της Ηράκλειας Πρωτοβουλίας.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει.

Για την Ηράκλεια Πρωτοβουλία

Η Πρόεδρος